منوی دسته بندی

مه ساز امنیتی جدیدترین سیستم حفاظتی برای صرافی‌ها و طلافروشی‌ها

مه ساز امنیتی جدیدترین دزدگیر طلافروشی و صرافی

مه ساز امنیتی که از آن با عنوان مه‌پاش، مه ساز ضدسرقت، دودزا، دزدگیر مه‌پاش و سیستم امنیتی مه‌ساز نیز یاد می‌شود یک فناوری جدید و بسیار کارآ برای جلوگیری از سرقت است. در اینجا به صورت کاملا خلاصه عملکرد این سیستم حفاظتی را بررسی خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد در چه صورتی خرید یک مه ساز امنیتی می‌تواند برای افزایش امنیت کسب‌وکار یا منزل شما یک گزینه مناسب باشد. در نهایت سه نکته از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید مه‌ساز لازم است به آن دقت کنید را مرور می‌کنیم.

مه ساز امنیتی چه کار می‌کند؟

مه ساز امنیتی وظیفه دارد در هنگام ورود سارق یا هر گونه مزاحمت دیگر که ممکن است آسیب‌هایی برای امنیت اماکن به همراه داشته باشد با ایجاد مه بسیار غلیظ، میدان دید را از بین ببرد. این دستگاه در نسل سیستم‌های حفاظتی اماکن قرار می‌گیرد و وظیفه دارد در برقراری امنیت مکان‌های مورد انتظار کارآمد باشد. همین ابتدا می‌توان پرسید که در بین انواع تجهیزات امنیتی اماکن مه‌ساز چه جایگاهی دارد و آیا خرید آن می‌تواند مفید باشد یا نه؟

خرید مه ساز امنیتی چه مزیتی نسبت به دزدگیر یا دوربین مداربسته دارد؟

اگر بخواهیم بررسی کنیم که دستگاه‌های مه ساز چه امتیازاتی نسبت به سایر تجهیزات امنیتی همچون انواع دزدگیر و دوربین مداربسته دارند باید اهداف خود را از خرید این تجهیزات به روشنی بیان کنیم. هر یک از تجهیزات امنیتی با هدف خاصی خریداری می‌شوند که در اینجا به اختصار سه هدف عمده و دستگاه‌های مرتبط با آن ارائه شده است:

انواع دستگاه‌ها و تجهیزات امنیتی

تجهیزات امنیتی برای جلوگیری از سرقت

قفل جلوگیری از سرقت

اولین و متداول‌ترین انواع زیرساخت‌های امنیتی، تجهیزاتی هستند که برای جلوگیری از سرقت طراحی می‌شوند. انواع قفل‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری، شیشه ضد گلوله، کرکره، درب‌های ضد سرقت و بسیاری تجهیزات امنیتی دیگر در این دسته قرار می‌گیرند. این تجهیزات اولین لایه امنیتی برای مواجهه با سارقان هستند که وظیفه دارند در برابر سارقان از دارایی‌های ما حفاظت کنند اما در بسیاری مواقع سارقان موفق می‌شوند از این لایه عبور کنند پس لازم است درباره لایه‌های امنیتی و تجهیزات دیگری نیز که می‌توانند به ما در برابر سارقان یاری برسانند اطلاعات بیشتری داشته باشیم.

تجهیزات امنیتی برای پیگرد مجرمین

دوربین مداربسته برای پیگرد مجرمین

سیستم‌هایی همچون دوربین مداربسته اگرچه در راستای بازدارندگی نیز می‌توانند مؤثر واقع شوند اما کارآیی اصلی آن‌ها برای پیگرد قانونی مجرمان است. با کمک دوربین مداربسته شما می‌توانید تصویر سارقان یا هر گونه اقدامات مجرمانه را به عنوان یک مدرک محکمه پسند در اختیار داشته باشید و از طریق نهادهای انتظامی سارقان را تحت پیگرد قانونی قرار دهید. دوربین مداربسته به تنهایی الزما نمی‌تواند مانع از انجام سرقت یا اعمال مجرمانه دیگر شود اما برای پیگیری یک ابزار مناسب است.

تجهیزات امنیتی برای هشدار و آگاهی‌رسانی

تجهیزات امنیتی برای هشدار

یکی دیگر از متداول‌ترین تجهیزات امنیتی همین دسته از تجهیزات هستند که کاربرد هشدار و آگاهی‌رسانی دارند. سیستم‌های امنیتی همچون انواع دزدگیر که با ایجاد سر و صدا تلاش می‌کنند به صاحبین اماکن، نهادهای نظامی و انتظامی و سایر افراد هشدار دهند که یک اتفاق غیرعادی در حال وقوع است. این سیستم‌ها اگرچه اغلب توانایی جلوگیری از سرقت را ندارند ولی با ایجاد رعب و وحشت برای مجرمان و اطلاع‌رسانی به سایرین تلاش می‌کنند از حجم خسارت‌ها بکاهند.

تجهیزات امنیتی برای اخلال در سرقت

مه ساز برای اخلال در سرقت

آخرین دسته از تجهیزات امنیتی، سیستم‌هایی هستند که قصد دارند در صورت ورود سارقین، عملیات سرقت را ناکام کنند. این تجهیزات با ایجاد اخلال در عملکرد سارقین در هنگام سرقت، منجر به جلوگیری از خسارت و ضرر و زیان می‌شوند. مه ساز امنیتی در این دسته از تجهیزات قرار می‌گیرد که هنگام ورود سارق با ایجاد مه غلیظ، میدان دید سارق را کور کرده و عملیات سرقت را ناکام می‌کند.

احتمالا تا اینجا متوجه شده‌اید که اگر لایه‌های امنیتی برای جلوگیری از سرقت نمی‌تواند به طور کامل مانع سرقت شود، بهترین تجهیزاتی که می‌تواند عملیات سرقت را ناکام کند تجهیزات اخلال‌گر هستند که مه ساز امنیتی نیز در این دسته قرار می‌گیرد. بر همین اساس شاید برای بسیاری از مکان‌ها بهترین انتخاب پس از پیاده‌سازی لایه اول تجهیزات امنیتی که برای جلوگیری از سرقت طراحی شده‌اند همین دسته از تجهیزات هستند که صرفا برای پیگرد مجرم یا اعلان هشدار طراحی نشده‌اند بلکه می‌توانند به صورت عملی وارد کار شده و به مقابله با مجرمان بپردازند.

در ویدئو زیر می‌توانید طرز عملکرد این دستگاه را در یک مرکز فروش و اجاره اسلحه در یکی از ایالت‌های آمریکا ببینید:

 

در اینجا اصلی‌ترین سوالی که ممکن است همچنان وجود داشته باشد اینکه آیا مه ساز امنیتی برای همه مکان‌ها مناسب است و می‌توان از آن در تمام کسب‌وکارها و منازل بهره‌برد!؟

سیستم مه ساز امنیتی برای چه مکان‌هایی مناسب است؟

سیستم مه ساز امنیتی برای مکان‌هایی مناسب است که حجم زیادی پول یا کالای گران قیمت وجود دارد. سیستم مه ساز همانند تجهیزات لایه اول که برای جلوگیری از سرقت طراحی شده‌اند نیست و به عنوان مثال نمی‌تواند به جای درب ضد سرقت یا قفل مغازه عمل کند اما می‌تواند هنگامی که سارقان به داخل منزل یا کسب‌وکار شما هجوم آورده‌اند با از بین بردن میدان دید امکان سرقت را مختل کند.

اگر شما در کسب‌وکارهای خدماتی فعالیت می‌کنید و یا اموال و اشیای قیمتی خود را در منزل نگهداری نمی‌کنید و یا اگر به طور مثال در طبقه پنجم از یک برج مجهز به انواع تجهیزات امنیتی زندگی می‌کنید که تنها راه ورود و خروج از مقابل نگهبان و با بررسی‌های امنیتی است احتمال اینکه سارقین چنین ریسک بزرگی بکنند که برای سرقت به داخل منزل یا کسب‌وکار شما هجوم بیاورند بسیار پایین است پس نیازی به سیستم‌های اخلال‌گر در سرقت ندارید.

فرار دزد از پله‌های برج

کاربرد سیستم مه ساز امنیتی برای طلافروشی‌ها و صرافی‌ها

با توجه به توضیحاتی که در بخش قبل آمد واضح است که اصنافی همچون بانک‌ها و صندوق‌های قرض‌الحسنه، طلافروشی‌ها، صرافی‌ها، موبایل و تجهیزات رایانه‌ای با توجه به نگهداری حجم زیادی اشیای قیمتی و پول نقد، بیشتر از سایر اصناف نیاز به تجهیزات اخلال‌گر در سرقت دارند. اگر اخبار حوادث را نیز دنبال کنید متوجه می‌شوید که هدف بسیاری از سرقت‌های مسلحانه و خطرناک همین اصناف هستند که با رعایت مسائل امنیتی و استفاده از تجهیزات به‌روز همچون مه ساز امنیتی می‌توانند تا حد زیادی از خسارت‌های آتی جلوگیری کنند.

قیمت دستگاه مه ساز امنیتی چقدر است؟

قیمت دستگاه مه ساز امنیتی از حدود ۴۰ میلیون تومان تا ۱۵۰ میلیون تومان است. براساس آخرین اطلاعاتی که در سایت‌های فروش این دستگاه‌ها و استعلام از شرکت‌های تولیدکننده گرفتیم برای نصب یک دستگاه مه ساز بین ۴۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان بایستی هزینه کنید.

احتمالا تا اینجا متوجه شده‌اید قیمت دزدگیر مه ساز یا قیمت سیستم ضد سرقت مه ساز با قیمت دستگاه مه ساز تفاوتی نمی‌کند. صرفا قیمت‌های مختلفی که برای این دستگاه وجود دارد به علت برندهای مختلف دستگاه و مشخصات فنی متفاوتی است که دستگاه‌های گوناگون با یکدیگر دارند.

اگر تا اینجا جمعبندی شما این است که نیاز به دستگاه مه ساز دارید در بخش بعد به این سوال مهم می‌پردازیم که مهمترین نکاتی که در هنگام خرید دستگاه بایستی در نظر داشته باشید چیست؟ این نکات به شما کمک می‌کنند که بدون پرداخت هزینه‌های بیهوده، با یک بررسی دقیق بتوانید دستگاهی را انتخاب کنید که بیشترین امنیت را برای شما به همراه داشته باشد.

۳ مورد از مهم‌ترین نکات خرید دستگاه مه ساز امنیتی برای صرافی و طلافروشی

براساس تحقیقاتی که ما انجام داده‌ایم مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید یک دستگاه مه‌ساز امنیتی بایستی به آن توجه کنید به ترتیب شامل موارد زیر است:

 • کیفیت طراحی و فناوری دستگاه مه ساز
 • سلامت دود یا مه تولید شده توسط دستگاه
 • هزینه‌های اولیه و دوره‌ای دستگاه

اولین موضوع در خرید هر نوع تجهیزات امنیتی، توجه به کیفیت طراحی و فناوری به کار رفته در آن است. همچنان بسیاری از مغازه‌داران از قفل‌های یو شکل قدیمی برای مغازه‌های خود استفاده می‌کنند با اینکه فیلم‌های باز کردن این قفل‌ها در اینترنت برای هر کودک و نوجوانی در دسترس است.

همچنان که فناوری‌های امنیتی پیشرفت می‌کنند سارقان نیز به راه‌هایی فکر می‌کنند که بتوانند این تجهیزات را دور بزنند پس به هنگام خرید دستگاه‌های امنیتی بایستی به سراغ فناوری‌های جدیدی بروید که شما را یک قدم جلوتر از سارقین نگه دارند.

مه ساز برای صرافی

نکته مهم بعدی در این نوع دستگاه‌های خاص سلامت مه خروجی از دستگاه است. با توجه به اینکه ممکن است در زمانی استفاده از دستگاه ضرورت پیدا کند که خود شما نیز در محل حضور داشته باشید پس لازم است دستگاهی را خریداری کرده باشید که مراجع معتبر، سلامت آن را تأیید کرده باشند.

در نهایت بایستی به این نکته مهم توجه کنید که در مورد اغلب دستگاه‌های امنیتی تنها هزینه‌ای که می‌پردازید صرفا هزینه خرید اولیه تجهیزات نیست. این تجهیزات نیاز به تعمیر و نگهداری و بازدید‌های دوره‌ای دارند که بایستی هزینه‌های این خدمات را نیز در ابتدا به دقت از فروشندگان بپرسید و خدمات شرکت‌های گوناگون را با یکدیگر مقایسه نموده تا بتوانید یک انتخاب صحیح داشته باشید.

در ارتباط با موضوعات مشابه بخوانید

بیشترین ذخیره ارزی در دنیا مربوط به کدام کشورهاست؟

تصویری که روی پول‌ها چاپ می‌کنند به چه معناست؟

خرید آنلاین دینار عراق با تحویل فوری درب منزل

 

4.6/5 - (10 امتیاز)
مدیر محتوا
من در میان نوشته‌ها زندگی می‌کنم.

‫5 نظر

 • امنیت برای همه گفت:

  در ویرگول من سه نوع مه‌ساز محتلف را بررسی کرده‌ام و امتیازات هر یک را نسبت به سایر مه‌سازها براساس تجربه خودم در این حوزه بیان کردم. باعث افتخار است اگر فرصتی داشتید بررسی کنید:
  https://virgool.io/@Securitysystems/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%86%D9%88%D8%B9-%D9%85%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D9%84%D8%A7%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4%DB%8C-onqrwqhrj2m4

 • حسین گفت:

  هزینه های دوره ای که گفتید حدودا چقدر میشه؟

  • مدیر محتوا گفت:

   بستگی به دستگاهی داره که خرید انجام می‌دید برخی دستگاه‌ها صرفا نیاز به بازرسی دارند. برخی از موادی استفاده می‌کنند که فاسدشدنی است و به صورت دوره‌ای لازم است تعویض شود تا از فساد آن جلوگیری شود. به صورت کلی نمی‌توان یک قاعده ثابت برای همه دستگاه‌ها در نظر گرفت اما به عنوان یک نکته در هنگام خرید لازم است نسبت به این موضوع نیز اطلاعات کافی کسب کنید.

 • رحیم گفت:

  سلام
  شنیدم برخی از مه‌سازها بدون اتصال به برق کار می‌کنن شما در این زمینه اطلاعاتی دارید؟

  • مدیر محتوا گفت:

   سلام خدمت شما دوست گرامی. کاملا درست است. طراحی برخی دستگاه‌های مه ساز به گونه‌ای است که به برق متصل نمی‌شوند و این یک مزیت برای این نوع دستگاه‌ها محسوب می‌شود.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *